Blije këtë produkt
390 Lekë

Arkimedi dhe makinat e tij luftarake ( Botuar nga: SHBLSH e re në 2009 )

Autori:  Luka Noveli
Përkthyesi:  Teuta Mati

Arkimedi i Sirakuzës, ka qene matematicien dhe fizikan i madh i Greqisë së lashtë. Ligjet dhe teoremat e tij, janë akoma bazë për shkencën e ditëve të sotme Gjenialiteti i Arkimedit, kujtohet gjithmonë falë brohoritjes: "EUREKA!”. Në këtë libër, Arkimedi tregon mbi reflektimet, kërkimet në Bibliotekën Aleksandrisë dhe mbi realizimin e makinave të tmerrshme luftarake

Çmimi: 390 Lekë
Blije këtë produkt
390 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: SHBLSH e re (2009)
  • Botuar në: 2009
  • ISBN-13: 978-99943-2-221-3
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 10 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania