Blije këtë produkt
1200 Lekë

Archeological studies on the prehitory of Albania ( Botuar nga: Akademia e Shkencave e Shqipërisë në 2013 )

Autori:  Muzafer Korkuti

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akademia e Shkencave e Shqipërisë (2013)
  • Botuar në: 2013
  • Gjuha e publikimit: Anglisht
  • ISBN-13: 978-99956-10-51-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 558
  • Përmasat e librit: 170 x 241 x 29 mm

Njihu me Autorin

Muzafer Korkuti -

Prof. Dr. Muzafer Korkuti ka lindur në Fterrë të Kurveleshit. Ka kryer studimet e larta më 1962 në Universitetin e Tiranës. Është specializuar si arkeolog në fushën e prehistorisë. Gjatë veprimtarisë së tij 43 vjeçare ka drejtuar gërmime në mbi 15 qendra pre dhe protohistorike.Ai ka botuar mbi 79 ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania