Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Faqja e autorit

Antonio Di Benedetto


ANTONIO DI BENEDETTO 1922-1986 lindi në Mendoza, Argjentinë. Ai filloi karrierën e tij si gazetar, duke shkruar për gazetën Mendoza Los Andes. Zama ishte romani i tij i parë; u pasua nga El silenciero, Los suicidas dhe Sombras, Nada más.

Gjatë karrierës së tij ai mori nderime të shumta, duke përfshirë një Bursë Guggenheim të vitit 1975 dhe dekorata nga geveritë franceze dhe italiane, dhe fitoi admirimin e Jorge Luis Borgesit, Julio Cortázarit, dhe Roberto Bolaños. Në 1976, Di Benedetto u burgos dhe u torturua nga diktatura ushtarake e Argjentinës; pas lirimit në 1977 ai shkoi në mërgim në Spanjë. Ai u kthye në Buenos Aires në 1984 dhe vdiq më pak se dy vjet më vonë.

Shiko librat e autorit

titleToAlt
Çmimi: 900 Lekë
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania