Blije këtë produkt
750 Lekë

Antologji e Festivalit të Poezisë së Pabotueme ( Botuar nga: Albas në 2017 )

Autori:  Ermira Omari

Poeteshat dhe poetët e këtij grupimi janë në mosha të ndryshme, me shije artistike të ndryshme dhe me stile po aq të ndryshme. Se i tillë është kriteri i Festivalit të Poezisë së Pabotueme dhe i kësaj antologjie. Poeteshat dhe poetët e kësaj antologjie kanë diçka të përbashkët, që për nga rëndësia, merr vlerë të madhe: ata rreken të bëjnë art poezie, të flasin përmes imazhit dhe fjalës ,ndonëse dikush në mënyrë të drejtpërdrejtë, një tjetër me nëntekst e dikush tjetër është më hermetik. I tillë është dhe arti: të jetë pa kufij në shprehësi e në formësim. -Rita Petro

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-02-920-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 132
  • Përmasat e librit: 200 x 200 x 10 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania