Blije këtë produkt
2790 Lekë

Anthropologie de la propagande totalitaire ( Botuar nga: Non në 2022 )

Autori:  Artan Fuga

La propagande totalitaire a marque substanticllenient l'histoire du xxc siecle. S'attachant au cas de L Albanie, Artan Fuga analyse en detail l'histoire, les demarches idcologiques, les modes de manipulation, 1'infrastructure, les principaux axe> terminologiques, le langage, la symbolique, les acteurs de la propagande totalitaire. L'Albanie presente un cas bien particulier parce qu'il s'agit d'une propagande totalitaire menee dans le cadre d'une socicte majo-ritairement de confession islamique, principalemcnt rurale, d'uii Etat totalitaire qui apres 1960 s'est retire du camp sovietique.

Çmimi: 2790 Lekë
Blije këtë produkt
2790 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Non (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9782352703280
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 367
  • Përmasat e librit: 130 x 210 x 32 mm

Njihu me Autorin

Artan Fuga -

Artan Fuga është anëtar i Akademisë së Shkencave të Republikës së Shqipërisë. Diplomuar në filozofi në Universitetin e Tiranës në vitin 1978. Në vitet 1981 - 1997 ka punuar në Fakultetin e Shkencave Politike dhe Juridike (më vonë Fakulteti i Shkencave Sociale) si pedagog, përgjegjës i sektorit ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania