Buy this product
700 Lekë

Ana flokëkuqja ( Published by: OMSCA-1 in 2011 )

Author:  L. M. Montgomery
Translator:  Viola Robo

E parapëlqyer për vite radhazi, ky roman klasik ndjek aventurat e Ana Shirlit, kokëkuqes energjike, e cila shkon të jetojë pranë një familjeje në Grin Grejbëlls dhe fiton zemrat e gjithë atyre që takon aty. Romani “Ana flokëkuqja”, është një nga më të paharruarit dhe njëkohësisht një nga më të këndshmit nën të gjithë letërsinë botërore.

Price: 700 Lekë
Buy this product
700 Lekë

Product Details

  • Publisher: OMSCA-1 (2011)
  • Published in: 2011
  • Language: Albanian
  • ISBN-13: 978-99943-41-90-0
  • Format: Paperback
  • Page nr.: 288
  • Book dimensions: 135 x 203 x 17 mm

More About the Author

L. M. Montgomery -

Lucy Maud Montgomery e lindur me 30 Nentor 1874 – vdiq me 24 Prill, 1942),e njohur si L. M. Montgomery, ka qene nje shkrimtare me origjine nga Kanadaja e njohur per serin e saj me novela ne fillim te vitit 1908 me Anne of Green Gables. Libri pati nje sukses te menjehershem . Personazhi kryesor, Anne Shirley, ...

More about the author
All rights reserved. © 2015 Library Albania