Blije këtë produkt
500 Lekë

Aleks Buda Kujtime 2 ( Botuar nga: Akademia e Shkencave e Shqipërisë në 2014 )


Libri “Kujtime 2” i prof. Aleks Budës vjen në dorë të lexuesve dhjetë vjet pas botimit të vëllimit të parë, hartuar nga dr. Tatjana Haxhimihali. Ky interval i gjatë kohor që i ndan këto vëllime dëshmon për punën e madhe e të vështirë me të cilën është përballur autorja , për seriozitetin dhe barrën e rëndë të përgjegjësisë që ajo ka marrë përsipër, duke na dhënë një vepër me vlera të shquara dokumentare dhe emocionale për një nga korifenjtë e shkencës dhe kulturës shqiptare të shek. XX.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akademia e Shkencave e Shqipërisë (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-10-65-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 568
  • Përmasat e librit: 145 x 206 x 29 mm

Njihu me Autorin

Tatjana Haxhimihali -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania