Blije këtë produkt
800 Lekë

Aksidenti ( Botuar nga: Onufri në 2010 )

Autori:  Ismail Kadare

Në një pasdarke kryeqytetase, personazhi i romanit “Aksidenti”, i propozon gruas së hijshme të porsa-njohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme vite më parë, gjatë kohës së komunizmit. Në këtë vepër magjistrale, Kadare është përpjekur të tregojë të patregueshmen: një histori dashurie apo një histori vrasjeje, ose diçka tjetër që i mbulon të parat si me një maskë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2010)
  • Botuar në: 2010
  • ISBN-13: 978-99956-87-12-0
  • Nr. faqe: 276
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 20 mm

Komente editoriale

Titulli i editorialit: tjater nga Autori : dori [Burimi: Korca]
teksti i editorialit

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania