Blije këtë produkt
800 Lekë

Aksident natën ( Botuar nga: Buzuku në 2015 )

Autori:  Patrick Modiano
Përkthyesi:  Kopi Kyçyku

“Çfarë strukture familjare keni njohur? Nuk dhashë asnjë përgjigje. A mbani mend ndonjë pamje mbresëlënëse nga ati apo nga nëna juaj? Isha pergjigjur: të mjegullt. E gjykoni veten djalë (apo vajzë) të mirë? Nuk kam qenë kurrë djalë. Në studimet që keni ndërmarrë, a përpiqeni të ruani nderimin për prindërit tuaj dhe t'i përshtateni mjedisit social? Nuk kam studime. As prindër. As mjedis shoqëror. Parapëlqeni të bëni revolucion apo të soditni një peizazh të bukur? Të sodis një peizazh të bukur. Çfarë parapëlqeni? Thellësinë e turbullimit apo moskokëçarjen e lumturisë? Moskokëçarjen e lumturisë. Dëshironi ta ndryshoni jetën apo të rigjeni një harmoni të humbur? Të rigjej një harmoni të humbur. Këto dy fjalë më bënin të ëndërroja, por çfarë do të ishte një harmoni e humbur?”- Patrick Modiano.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Buzuku (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-08-194-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 129 x 209 x 8 mm

Njihu me Autorin

Patrick Modiano -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania