Buy this product
1000 Lekë

Ajtanga ( Published by: Uegen in 2017 )

Author:  Faslli Haliti

Faslli Haliti eshte nje ylber i jashtezakonshem me nje ngjyre te zeze qe ylberet e zakonshem nuk e kane. Tere poetet e medhenj te shekujve e kane pasur nje ngjyre te zeze ne jeten e tyre qe nga Vijoni dhe deri te Lermonto-vi, bile harrova Arkilokun buka e te cilit rrinte ne maje te shtizes. Une nuk i permenda me kot keta emra, pasi te tere ata qe e njohin poezine e dine miku im i dashur, Faslli Haliti, hyn ne radhet e ketyre te medhenjve. Une' vete si patriot i pranoj gjenite e kombit tim, gje qe e ben çdo popull. Frederik Rreshpja

Price: 1000 Lekë
Buy this product
1000 Lekë

Product Details

  • Publisher: Uegen (2017)
  • Published in: 2017
  • Language: Albanian
  • ISBN-13: 978-9928-03-314-7
  • Format: Paperback
  • Page nr.: 248
  • Book dimensions: 136 x 207 x 18 mm

More About the Author

Faslli Haliti -

Faslli Haliti ka lindur ne Lushnje, me 5 dhjetor 1935. Ka mbaruar Liceun Artistik per pikture. Eshte diplomuar per gjuhe dhe letersi shqipe ne Universitetin e Tiranes. Ka punuar mesues vizatimi dhe letersie ne Lushnje ne vitet 1961-1973. Ne vitet 1973-1983, per gabime ideore ne krijimtari dhe veçanerisht ne ...

More about the author
All rights reserved. © 2015 Library Albania