Blije këtë produkt
700 Lekë

Ajo e errëta ( Botuar nga: Dudaj në 2018 )

Autori:  Enkelejd Lamaj

Çdo vend ka (të paktën) një shtëpi të braktisur dhe çdo shtëpi e braktisur ka historinë e saj. Në Stora fshat bregdetar pranë Sarandës historia e shtëpisë së braktisur është e trishtë, e dhimbshme dhe e mbushur me terror. Ajo është djegur dy herë dhe në secilën prej herëve, një fëmijë ka vdekur mes rrënojave. Por kjo është vetëm njëra anë e historisë ajo që dinë të gjithë. Ana tjetër është ajo e një bote të harruar e plot hije, që ekziston kudo, por nuk është askund dhe ku çdo gjë që ndodh, ndodh gjithmonë dhe përgjithmonë. Tre shokë Lira, Alma dhe Oresti duke rrëmuar mes viteve të pluhurosura dhe hijeve të harruara, zbulojnë se e shkuara kërkon të përsëritet .Njëkohësisht njerku i Lirës kërkon të përsëritet. - shkrimtari Vilson Leka mëson se gjithë suksesi i është shënjuar nga një prezencë e errët, që e ka tërhequr, dalëngadalë, drejt shtëpisë së braktisur, Ka ardhur vallë koha që një çmim të paguhet?! Dikush duhet ta zbulojë të vërtetën, përpara se të jetë tepër vonë, Sepse diku, mbi një shtrat prej hijesh, të një bote që aty është, por dhe nuk është, ajo e errëta hap sytë e saj prej zjarri.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-536-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 314
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 22 mm

Njihu me Autorin

Enkelejd Lamaj -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania