Blije këtë produkt
800 Lekë

Agrixhento ( Botuar nga: Neraida në 2012 )

Autori:  Kosta Haxhiantoniu
Përkthyesi:  Kleo Lati

Çfarë mund të ndodhë kur takohen në Agrixhento të Siçilisë një mjek i çuditshëm, që zhytet në historinë e Akragantës së lashtë duke pasur si udhërrëfyes filozofin e madh, birin e këtij qyteti, Empedoklin; vajza e tij, një piktore që kërkon çlirimin jo tek arti, por te fati i saj i paparashikuar; një grek që zgjedh ikjen dhe kthimin në vendin e dashurisë së tij të parë, për t’i shpëtuar ngopjes dhe mërzisë...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-99956-44-39-0
  • Nr. faqe: 288
  • Përmasat e librit: 134 x 203 x 20 mm

Njihu me Autorin

Kosta Haxhiantoniu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania