Blije këtë produkt
1500 Lekë

Adriatiku ( Botuar nga: Botart në 2022 )

Autori:  Robert D. Kaplan
Përkthyesi:  Ino Gramozi

Në këtë libër me kujtime udhëtimesh, Robert D, Kaplan, një ekspert i gjeopolitikës, i hedh një vështrim të mprehtë rajonit, i cili për shekuj me radhë ka qenë një pikëtakim për këmbime kulturore dhe tregtare, si dhe për këmbime idesh, Ai vendos të udhëtojë përreth brigjeve të Adriatikut, përmes Italisë, Sllovenisë, Kroacisë, Malit të Zi, Shqipërisë dhe Greqisë, për të zbuluar më tepër nga ngjarjet e zhvillimet rajonale, të cilat nuk transmetohen nëpër gazeta e lajme.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928341549
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 316
  • Përmasat e librit: 155 x 230 x 30 mm

Njihu me Autorin

Robert D. Kaplan -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania