Blije këtë produkt
800 Lekë

Adoleshenca ( Botuar nga: Uegen në 2003 )

Autori:  Françoise Dolto
Përkthyesi:  Çlirim Mukli

Ngritje-uljet e mëdha, drita dhe hijet, lojërat e fshehta, zënkat, grindjet, dashuritë, si rezultat i pjekurisë së moshës, betimet e mëdha për të ardhmen, harresat e bukura për çdo gjë, interesat që shtohen vazhdimisht, lënia mënjanë e mësimeve etj., etj. Problemi i madh i adoleshentëve është shkolla dhe familja, shoqëria dhe grupi i tyre shoqëror, lojërat e pafundme, tërheqjet seksuale, bisedat e “kripura” me sharje e fjalë të pista, rruga dhe dallimet e mëdha midis individëve, midis qendrave qytetare dhe atyre rurale. Problemet e adoleshentëve nuk pretendohet se zgjidhen me një të goditur dhe vetëmn në shkollë. Autorja tërheq vëmendjen rreth mjaft problematikave që shoqërojnë shkollën sot në lidhje me adoleshentët...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-54-38-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 266
  • Përmasat e librit: 137 x 205 x 21 mm

Njihu me Autorin

Françoise Dolto -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania