Blije këtë produkt
800 Lekë

A ka njeri ( Botuar nga: Toena në 2022 )

Autori:  Kalin Terziyski
Përkthyesi:  Milena Selimi

Përmbledhja me 16 tregime të shkurtra përcjell me një sens të hollë humori njohuritë e autorit për qytetet moderne. Autori e kthen jetën në një realitet të ri narrativ, në filozofinë e një shkrimtari të ri. Historitë e tij kanë lidhje me misteret e jetës në hapësirën urbane. Por qyteti në libër i ngjan një qyteti në përrallë, i mbushur me sekrete dhe dramë. Është një qytet që ofron dekore teatrale shumëngjyrëshe, përkundrejt sfondit ku zhvillohet drama e thellë dhe e çuditshme. Te tregimi "Dashuri" flitet për një dashuri të papranueshme, që një asistente universiteti ushqen ndaj një studenti, të cilin të gjithë e mendojnë si të paarritshëm. Historia zhvillohet në një laborator mikrobiologjie. Për shkak të dëshpërimit, ajo vendos ta helmojë djalin e ri. Në fund, në një kthesë të çuditshme te fatit, ajo zbulon se edhe ai e dashuronte...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928348876
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 188
  • Përmasat e librit: 138 x 202 x 16 mm

Njihu me Autorin

Kalin Terziyski -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania