Blije këtë produkt
750 Lekë

63 sonete të Shekspirit ( Botuar nga: Toena në 2011 )

Autori:  Uilliam Shekspir
Përkthyesi:  Astrit Lulushi

Kur lexon sonetet e Shekspirit, lexuesi pashmangshmërisht bëhet pjesë e “subjekteve” filozofike apo ngjarjeve që ato përshkruajnë; humb në labirintet e mendjes… Më anë të soneteve që ka lënë trashëgimi, dramaturgu i madh tregon se është po aq i madh edhe si poet. 

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Toena (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-1-788-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 96
  • Përmasat e librit: 110 x 160 x 5 mm

Njihu me Autorin

Uilliam Shekspir -

William Shakespeare (shqiptimi: Uiljëm Shejkspjë, në letërsinë shqipe i njohur si Uiliam Shekspir) ishte një dramaturg anglez që lindi më 23 prill 1564 në Stratford mbi Avon dhe vdiq më 23 prill 1616 në po të njëjtin qytet. Uilliam Shekspir e ngriti artin poetik në majat më të larta. Kur flitet për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania