Blije këtë produkt
400 Lekë

50 Teste në gjuhën angleze me vetëvlersim dhe zgjidhje ( Botuar nga: Mediaprint në 2012 )

Autori:  Gzim Hadaj

Libri ngulit strukturat bazë të anglishtes së folur dhe të shkruar Përmban 50 teste të nivelit mesatar me nga 50 pikë secili. Në fund të çdo testi jepen përgjigjet e ushtrimeve. Lexuesi bën vetëvlerësimin e nivelit të vet të anglishtes, mat njohuritë gramatikore dhe përcakton vështirësitë në përvetësimin e gjuhës. Libri i drejtohet cilitdo që dëshiron të zbulojë dobësitë dhe mangësitë dhe t'i korrigjojë ato shpejt dhe në mënyrë të pavarur. "Test Your English" develops a student's spoken and written skills. The book contains 50 tests of intermediate level with 50 points each. The key, at the end of each test, provides the answers to the exercises. The student can quickly test his or her level of English. They can identify any weaknesses and independently work on improving their English language skills.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Mediaprint (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Anglisht
  • ISBN-13: 978-9928-08-032-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 126
  • Përmasat e librit: 175 x 249 x 5 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania