Blije këtë produkt
1000 Lekë

23 Çështje Rreth Kapitalizmit ( Botuar nga: Botime Damo në 2016 )

Autori:  Ha-Joon Chang
Përkthyesi:  Teuta Baleta

Ky libër ka një qëllim serioz: të nxjerrë në shesh supozimet që qëndrojnë pas dogmave mbizotëruese ekonomike të sotme.Ekonomisti I duartrokitur, Ha-Joon Chang na tregon me mprehtësi e me një mendje ironike se të gjitha zgjedhjet ekonomike janë edhe zgjedhje politike dhe ka ardhur koha të jemi të ndershëm për to. 23 Çështje për Kapitalizmin të Cilat Nuk ua Thonë, zbulon se si funksionon kapitalizmi global dhe se si nuk funksionon ai.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Damo (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9951-642-58-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 304
  • Përmasat e librit: 135 x 210 x 25 mm

Njihu me Autorin

Ha-Joon Chang -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania