Blije këtë produkt
1200 Lekë

19 minuta ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2013 )

Autori:  Jodi Picoult
Përkthyesi:  Dajena Baça

Sterlingu është një fshat i zakonshëm në Nju Hempshajër ku nuk ndodh asgjë deri ditën kur regjistrohet një akti i dhunshëm. Xhosi Kormier, vajza e gjykatëses, është dëshmitarja e vetme e ngjarjes, por thotë se nuk i kujtohet asgjë nga ajo që ndodhi mu para syve të saj. Ndërsa procesi ecën, shumë gabime bëjnë që të krijohet një hendek i thellë mes nxënësve dhe të rriturve, ndërsa shumë miqësi familjare shkatërrohen. "Nëntëmbëdhjetë minuta" shtron pyetjen se ç'do të thotë për shoqërinë të jesh i ndryshëm, kush e ka të drejtën për të gjykuar tjetrin dhe nëse çdokush është po ai që duket. Ashtu si edhe romanet e saj të mëparshme sa magjepsës edhe të dhimbshëm, "Nëntëmbëdhjetë Minuta" pa dyshim të tërheq vëmendjen për problemet që ngre për t'u trajtuar dhe mënyrën se si kthejnë ngjarjet në fund të romanit.- Booklist Një zhvillim mjeshtëror karakteresh dhe një fund befasues... "Nëntëmbëdhjetë Minuta" është sa ngacmues aq edhe një hulumtim i kujdesshëm i popullaritetit, fuqisë dhe diferencave sociale që mund të na karakterizojnë në mënyra që ne nuk dëshirojmë.- Rocky Mountain News Picoult është një shkrimtare e rrallë e cila, libër pas libri, na prezanton një kombinim të suksesshëm të letërsisë dhe komercalizmit... Asnjë lexues ndoshta nuk mund të parashikojë përfundimin mahnitës të librit. Kjo është edhe cilësia më e mirë e Picoult, shkruan me shumë profesionalizëm, ndonëse është provokuese dhe imponuese.- Entertainment Weekly

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2013)
  • Botuar në: 2013
  • ISBN-13: 978-9928-00-077-4
  • Nr. faqe: 620
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 40 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania