Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
150 Lekë

14 vjeç dhëndër ( Botuar nga: West Print në 2011 )

Autori:  Andon Zako Çajupi

Është komedia e parë e shkruar nga Çajupi. Ajo u botua në përmbledhjen “Baba Tomorri”, së bashku me poemën me të njëjtin titull dhe një sërë vjershash me karakter atdhetar dhe shoqëror. Komedia “14 vjeç dhëndër” u cilësua nga kritika e viteve ’30 si një “farsë moliereske” e arrirë, që zë vendin e parë në gjininë e vet, duke qenë se letërsia jonë në atë kohë nuk e njihte ende këtë lloj të gjinisë dramatike.

Çmimi: 150 Lekë
Blije këtë produkt
150 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: West Print (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9995-637-38-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 50
  • Përmasat e librit: 141 x 206 x 4 mm

Njihu me Autorin

Andon Zako Çajupi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania