Blije këtë produkt
1500 Lekë

12 Përralla klasike ( Botuar nga: Arba Editions në 2011 )

Autori:  Virgjil Muçi

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Arba Editions (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-99956-704-7-4
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 215 x 290 x 20 mm

Njihu me Autorin

Virgjil Muçi -

Virgjil Muçi u lind në Tiranë më 18 gusht 1956. Veprimtaria e tij letrare e artistike është tejet e gjerë dhe e larmishme. Autor i mëse 10 librave që rrokin një krijimtari që zë fill me prozën e shkurtër e të gjatë, për të vijuar më pas me poezinë, kinematografinë dhe, së fundi, edhe në lëmin e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania