Blije këtë produkt
1200 Lekë

101 poezi dashurie ( Botuar nga: K&B në 2011 )

Autori:  Bertolt Brecht
Përkthyesi:  Ardian Klosi

101 poezi lirike, erotike, balada e këngë për dashurinë nga Bertolt Brecht. Njeriu që është quajtur dramaturgu më i madh i shekullit 20 është njëkohësisht një ndër poetët kryesorë të asaj periudhe, i njohur sa për këngët e “Operës për 3 groshë" aq dhe për lirikat, baladat, sonetet dhe vjershat e tjera erotike.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: K&B (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4094-0-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 336
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

Bertolt Brecht -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania